Ayakkabım sıkıyor ne yapmalıyım?

Selam canlarım nasılsınız? Yeni topuklu ayakkabı aldım sıkıyor ya. Aldığım yerde farketmedim. Evde deneme yaptım, biraz ayağımda kaldı ağrı yapmaya başladı. Geri mi götürsem yoksa evde yapılacak birşeyler var mı bilen varsa bi yardımcı olsun bana =)   Çokta sevdim geri götürmek istemiyorum acilinden yardım..

Güzel günlerrrrr... yes

9 Cevap

Sukufe Puan2510
Bence geri götür canım, kalıba koyuyorlar biraz açılıyor ayakkabı. :) En garanti çözüm.
Hilal Puan2610
Benim bazen topuklu ayakkabılarım sıkıyor. Kalın bir çorap giyiyorum sonra saç kurutma makinesini açıp  ayaklarıma tutuyorum :)  Isıyla deri kendini salıyor. Deneyebilirsin. Çok yaklaştırma  ama derisine zarar verir.
Ela Puan2890
Ben babaannemin bir taktiğini söyleyim sana :)  O sıkan ayakkabılara geceden patates koyuyor. Sabaha kadar bekletiriyor.  :) Faydası var diyor ya bilemiyorum. :)
Zehra Puan2920
İçini gazete doldur buzluğa at :) Kalsın bir gece.
Aleyna Puan1470
Giye giyede açılır canım ya. Evde giy gez :)  Faydası olur belki.
Ozo Puan2200
Dar gelen ayakkabınızın içini sirkeyle ıslattığınız gazete kağıdı ile iyice doldurun. Bir gece bu şekilde bekletiniz. Sabah giydiğinizde ayakkabın genişlediğini hissedeceksiniz.
Suslu Kiz Puan1830
Bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Derisi ayağınıza göre açılacaktır.
Tadya Puan7190
Teşekkür ederim kızlar :)
caksu Puan2540
Plastik buzdolabı poşetlerının içine su koy agızını güzelce kapat .Ayakkabının içine yerleştir ( neresi sıkıyorsa su dolu poşetin oraya yerleştiginden emin ol ) sonra buzdolabında su buz olana kadar beklet (1-2 saat)  sonra ayakkabılarını buzluktan alıp buzun bıraz cözülmesini bekle( tamamını çözmeye bırakma  ayakkabıların ıslanmasın ) bu işlemı yaptıktan sonra ayakkabıların en az yarım numara büyüyecektir daralma işlemi oldukca  tekrarlayabılırsın tatlım...

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.