Çaydanlıklar Nasıl Parlatılır?

Kızlar çaydanlıklar bir süre sonra  sararmaya başlıyor.  Bu sararmayı engelleyecek birşey biliyor musunuz?   Hele ki çay tiryakisiyseniz çaydanlıklardaki bu sorunlardan şikayetçisinizdir. :)  Tüm hanımları ilgilendiren bir konu olduğu için başlık açmak istedim. Hadi herkes bildiğini yazsın :) 

5 Cevap

Su Puan930
İyi yapmışsın Tadya önemli bir konu  bencede :) Benim çaydanlığımda sararma olduğunda  kireç sökücü ve porçöz kullanıyorum. Sararıklığı ve kireci alıp götürüyor.
Sukufe Puan2510
Ben çaydanlığı ağzına kadar su doluruyorum ve içine bir kaşık limon tozu ekliyorum. Doğal yol =) Kireç sökücü çok tehlikeli ya.  Limon tozuda aynı işlevi görüyor. Kirecide yok ediyor.
Hilal Puan2610
Sirke ve tuz birebir :) Pırıl pırıl yapıyor.  Demliklerde biraz sirke ve tuzu beklet. Yaptıktan sonra benimle yorumu paylaş çok memnun kalacaksın :)
Aleyna Puan1470
Çaydanlık, tencere parlatan dükkanlarda var tatlım, pırıl pırıl yapıyor onlarda tavsiye ederim. Ben arada götürüp parlatıyorum. Ucuz hemde.
Ozo Puan2200
Kaya tozu ve sirkede etkili. Hem kirece hem sararmaya. Kaya tuzu yoksa diğer arkadaşın dediği gibi  normal tuzda olur :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.