Aşırı Adet Kanaması Nasıl Önlenir?

Adet dönemini bir çok kız ağrılı, sancılı ve aşırı kanaması olarak gelip geçirir. Sancılı ve çok kanaması olanlardan birisi de benim. =) Adet olduğum zaman hemen bir ağrı kesici içerim. Sancım olmasın diye bunun dışında da gece yataklarıma geçtiği bile oluyor. Abartmıyorum =)  Çok kanamam oluyor  bunun önüne geçebilecek birşey biliyor musunuz? 

Teşekkürler... 

4 Cevap

Su Puan930
Ahh Ahh! Bilmezmiyim! :)  Ben her adet dönemimde 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı toz acı biber ve biraz bal ekleyip günde 2-3 kez içiyorum. Sende deneyebilirsin.
Sukufe Puan2510
Tarçın'ı tavsiye ederim. Kan akışını düzenleme avantajı var. Onunla ilgili de bir karışım biliyorum. 1 bardak sıcak 1 tatlı kaşığı toz tarçın atın ve demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra İçine bal atıp, günde 2 kez adet kanamalarınızın olduğu günlerde içebilirsiniz.
Hilal Puan2610
Zencefilde adet kanamalarını azaltan doğal şifadır. 1 bardak suya biraz zencefil tozu atın ve bir kaç dakika kaynatın. Bal ile tatlandırıp regl dönemlerinizde günde 3 kez için. Buda benden tavsiye =)
Ozo Puan2200
Kesinlikle kekik çayı tavsiye ederim. Kokusu berbat ama işlevi güçlü. 1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı kekik yaprağı atıp 10 dakika demleyin. Diğer karışımlar gibi günde 2-3 kez için. Çok adet kanamasını geçirir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.