Mide yanmasına ne iyi gelir?

Kızlar,  bazen mide yanması ya da mide ekşimesi dediğimiz sağlık sorunları yaşarız.  Kıvranmamıza mutsuz olmamıza neden olur. Değil mi? :) En azından ben bu tür problemler yaşadığım zaman ne yemek yiyebiliyorum ne de yerimde durabiliyorum. Mide ağrısına benim bildiğim  kekik suyu çok iyi geliyor. Kokusundan ve tadından nefrette etsem mecbur kalınca içiyorum. Sizin mide yanmasına iyi gelebilecek formülleriniz var mı? 

5 Cevap

Aleyna Puan1470
Ay bilmem mi :) Felaket bi his. Bende  kimyon ve tezene tohumu kaynatıp içiyorum. Buda etkili bir çözüm denmenizi tavsiye ederim.
Ela Puan2890
Yarım tatlı kaşığı karbonat, bir kaç damla limon suyunu, yarım bardak suya koyun ve için. Bişeyiniz kalmaz.
Suslu Kiz Puan1830
1 tatlı kaşığı rendelediğiniz taze zencefili 1 bardak kaynamış suya atıp demlenmesini bekleyip için. Zencefil yemek borusu kaslarını rahatlatıp mide asidinin yukarı çıkmasını önler.
Hilal Puan2610
Midenin yanmaya başladığını hissettiğinde hemen suya sarıl :) Bol bol su iç rahatlatacaktır. Diğer bildiğim şekersiz sakız çiğnenmesi oda iyi geliyor diyorlar.
caksu Puan2540
Merhaba benimde uyguladığım bir yöntem var gerçekten çok faydasını gördüm. Mide yanmasını önlemek için akşam yatmadan önce bir bardak süt içiyorum sabahta uyanır uyanmaz bir bardak su içiyorum bu tedaviyi 10 gün uyguluyorum hiç bir şekilde mide yanması kalmıyor.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.