Kadife kumaş nasıl temizlenir?

Kızlar kızlar :) Kadife kumaşları hayatımızın her alanında kullanıyoruz. Gerek kıyafetlerde  gerekse koltuklarımızda yada yatak örtülerimizde. Güzel şık duruyorlar fakat temizlenmesi de bir o kadar zahmetli. Benim kullandığım kadiye elbiselerde bir sıkıntı olduğunda direk kuru temizlemeye veriyorum :) Evde sizin bildiğiniz temizleme yöntemi var mı? 

Teşekkürler...

3 Cevap

Sukufe Puan2510
Kadife kumaş çok narin bir kumaş olduğu için çitileme ve sıkma işlemini yapısına zarar verebilir. Ütülerken de tersinden ütülemeniz gerekiyor. Lekeleri  ıslatın kabarmasını bekleyip silin.
Hilal Puan2610
Ay evet temizliği çok zor =) Yumuşak fırçalar ile temizliyorum ben. Sert uçlu fırçalarda zarar verebilir. İpliklerinin dökülmesine neden olur.
Ela Puan2890
Benim oturma grubumun koltukları kadife. Oturma grubunu alırken  koltuklar için özel bir fırça vermişlerdir. Bununla tozunu alırsınız temizlersiniz diye. Herkese tavsiye ederim güzel bir aparat.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.