Vajina mantarı nasıl geçer?

Vajina mantarı her yaşta kızların başına gelebilecek bir sağlık problemidir. Vajina mantarının bir çok sebebi vardır. Naylonlu kullandığımız iç çamaşırlar, stres, cinsel ilişki sırasında eşinizden bulaşabilecek mikroplar, havuz ve küvet kullanımı, sabun ile genital  bölgenizi yıkamamız  gibi bir çok sebepler vajina mantarına neden olabilir.  Vajina mantarının belirtileri ise kaşıntı hissi ve idrarını yaparken yanma hissi olarak bilinir.  Bu tür belirtileri  farkettiğinizde  hemen doktora gitmenizde fayda var. Çünkü  ilerleyip canınızın daha çok yanmasına neden olabilir ve mantar biliyorsunuz ki bulaşıcıdır.  Evde de bir takım yapabileceğiniz bitkisel çözümler var. Onlardan bazıları;

  • 2 su bardağı ılık suya 1 su bardağı üzüm veya elma sirkesi karıştırın ve bu karışımla günde iki defa vajinanızı temizleyin.
  • Hergün yoğurt tüketin ve vajinanıza yoğurt sürebilirsiniz. Mikropları öldürecektir.
  • Papatya çayı bu konuda oldukça başarılı. Ilık papatya çayına bir pamuğu batırın ve  vajinanızı önden arkaya doğru silin. 
  • Maydanoz'u kaynayarak suyunu süzün ve  posalarını  gazı beze sarark vajinanızın içine değecek şekilde iç çamaşırınıza sabitleyin. 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.