Yüzdeki Sarkmalar İçin Maske

Kızlar yaş ilerledikçe cildimizde bir takım sarkmalar görülüyor. Bunun dışında yorgunluk stres ve üzüntüde cildimizi olumsuz yönde etkileyebilir. Yüzümüz başta olmak üzere diğer yerlerimizde de sarkmalar görülebilir.  Bunların önüne geçmek için evde yapabileceğimiz bir takım  maskeler var. Onlardan birini sizinle paylaşmak istiyorum. 

Malzemeler : 1 adet limon, 1 şişe maden suyu, 1 çay kaşığı limon yağı veya zeytinyağı.

  • 1 adet limonu kabuğu ile birlikte küçük parçalara ayırdıktan sonra küçük bir kabın içinde maden suyu ile iyice yumuşayıncaya kadar kaynatın.
  • Karışımı blenderden geçirin.
  • 1 çay kaşığı limon yağı veya zeytinyağı ilave edin.
  • Elde ettiğiniz karışımı sarkma olan bölgelere sürün.
  • Yarım saat cildinizde beklettikten sonra peeling yapar gibi ovalayarak cildinizden temizleyin. 

Haftada 2 kez uygulanabilir. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır.

3 Cevap

Sukufe Puan2510
Çok basitmiş ya, hemen deneceğim =) Teşekkürler.
Hilal Puan2610
Denediğinizde sonucunuzu bizimle paylaşmayı unutmayın kızlar :)
Zehra Puan2920
3 tane Aspirin’i (üzeri kaplı-coated olmayacak, suda eriyebilsin diye) avcunuza veya bir çay tabağına koyun. Üzerine çay kaşığı ile su eklemeye başlayın. Bir kaşık koyup Aspirin’leri eritin. Yüze sürülebilecek kıvamda bir macun elde etmemiz lazım. Eğer gerekirse, biraz daha su ekleyerek Aspirin’li macunu elde edin. Ardından üzerine bir kaşık kadar bal ekleyip, Aspirin’lerle, balı da karıştırın. Maskeniz hazır bile. Toplam 60 saniyeden az bir sürede, süper bir maske hazırlanabiliyor!
Göz çevrenize pek getirmeyerek, tüm yüzünüze maskeyi sürün. 15 dakika yüzünüzde maske ile bekleyin. Ardından, eğer peeling etkisi de görmek istiyorsanız, parmaklarınızı ıslatarak hafifçe yüzünüzü ovun. Sonra bir daha ıslatın biraz daha ovun, bir daha, bir daha. En sonunda da cildinizi durulayın.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.