Büyük kalçalılar ile küçük kulaklılar dikkat!

Leicester Üniversitesi Hastanesi'nden George Murty, küçük kulaklıların, egzama ve böbrek hastalıklarına daha sık yakalandığı belirlendi.Kanalların, deriyle örtülü olduğunu ve birikintilerin atılması gerektiğini ancak küçük kulaklarda dışa atımın zorlaştığını, bu durumun da egzamaya davetiye çıkardığını vurguladı. Murty, küçük kulakların göz seviyesinin çok altında olmasının böbrek hastalıklarına işaret ettiğini ancak bunun sebebinin henüz bilinmediğini belirtti. 

Büyük kalçalara sahip kişilerde hafıza kayıplarına daha fazla rastlandığı belirtildi.Araştırmacılar, biriken yağın beyne kanın gitmesini sınırlayarak hafızayı etkileyebileceğini ifade etti. Chicago'daki Northwestern Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı, 65-79 yaşındaki menopoza giren 8 bin 750 kadının katıldığı araştırma, büyük kalçalıların hafıza testi sonuçlarının daha kötü olduğunu gösterdi.

2 Cevap

Ozo Puan2200
Voovvv yeni duydum böyle birşey. Ablamın ondan hafızası balık gibi =) Hahahha!

Tadya yorumlandı 20 Mart 2015

Ay çok güldüm canım ya :) Ablayla dalga geçilmez çok ayıp.
Hilal Puan2610
Şu bilim adamları neler buluyorlar ya helal olsun vallaha. Yapılan araştırma sonuçlarıda oldukça mantıklı geliyor.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.