Yüzümde küçük yağ bezeleri var, nasıl geçer?

Merhabalar, gözlerimin kenarında yağ bezeleri oluşuyor. Bazıları 2-3 senedir benimle yaşıyor ama artık onlardan sıkıldım. Bu yüzden onların yok olmalarını istiyorum. İlk olarak bitkisel çözümler denemek istiyorum. Daha sonra doktora gitmek istiyorum. Konu ile ilgili bilginiz varsa benimle paylaşabilir misiniz? :) 

Teşekkürler.

5 Cevap

Zehra Puan2920
Merhaba canım, benimde var ne yazık ki, taa ki yengem gel sıkalım dediği zamana kadar. Dediğin gibi 4 sene lise hayatımda hep vardı yüzümde. Toplu iğneyi aldı ve  ateşte ucunu yaktı 3-5 saniye. Mikrop olmasın diye. Daha sonra sivilceyi sıkar gibi yağ bezesini sıktı ve ucundan iğneyi batırdı. Sonra sıktı. Yağlar heme çıkıyor zaten. :) Ayy dünya varmış ertesi gün küçük kabuk tuttu ama şimdi iz bile yok. Korkmazsan onu deneyebilirsin. Ama göz kapağının ordalarsa sakın deneme. Benim yanaklarımın kenarında vardı. :)
Sukufe Puan2510
Düzenli hintyağı kullanımı yağ bezesinin küçülmesini sağlayacaktır. 4 -5 damla hintyağını, pamuklu kumaş ya da bir parça pamuğa damlatarak bezenin üstüne yerleştirebilirsiniz. Yağın etkisini daha kolay gösterebilmesi için pamuğun üzerine sıcak havlu koyabilir ve yarım saat kadar bekletebilirsiniz. Günde 2 ya da 3 kere tekrarlayınız. Hintyağını kesinlikle ağız yolu ile tüketilmeyiniz.
Ozo Puan2200
Enfeksiyon riski yüksek yağ bezeleri için sirke kullanımı etkili olacaktır. Temizlemek ve küçülmesini sağlamak için en etkili doğal yöntemlerdendir. Sirke önce yağ bezesinin olduğu bölgeye sürülür ve üzeri bir gazlı bez ya da yara bandı ile kapatılır. Üç gün kadar bekletildikten sonra yara bandı ya da gazlı bez çıkartılır ve ılık su ile ıslatılan pamuk yardımı ile iyice temizlenir.
Suslu Kiz Puan1830
Selam kızlar, benimde yüzümde yağ bezeleri vardı. Cilt bakımına yazıldım. Ve onlarında iğnesi var. İğne ile ucunu delip sıkıyorlar. 1 seansta olsa gitmeni tavsiye ederim.
Hilal Puan2610
Sirke özellikle enfeksiyon riski yüksek yağ bezesini temizlemek ve küçültmek için oldukça etkili bir çözümdür. Sirkeyi beze üzerinde sürdükten sonra gazlı bezle veya beze çok küçükse yara bandıyla kapatın. 3-4 gün bu şekilde beklettikten sonra yara bandını çıkarın ve bir parça pamuğu ılık suyla ıslatıp sirkeyi temizleyin. Bu uygulamayı beze iyice temizlenene kadar tekrarlayın. :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.