Kaşık ve Çatalları Parlatmak İçin Ne Yapılır?

Naber kızlar,  bol sorulu günler olsun :)  Sürekli olarak kullandığımız çatal, kaşık ve bıçaklar bir süre sonra kararmaya ve lekelenmeye başlıyor. Ben evde onları parlatmak için bir tencereye hepsini koyuyorum içine de domestos  ekliyorum ve kaynatıyorum. Sonuç olarak pırıl pırıl oluyor. Sizinde bu şekilde pratik çözümleriniz var mı? Bazı lekeler belki domestos ile çıkmayabilir. 

Teşekkürler. 

4 Cevap

Ela Puan2890
Selam tadyacım :) İyi bir başlık açmışsın. Lazım çünkü bu bilgi. Ben bulaşık makinesinin  deterjan gözüne 2- damlada sirke koyuyorum. Çok faydası oluyor.  Pırıl pırıl oluyor yine.
Hilal Puan2610
Bir su bardağı sirkenin içine iki yemek kaşığı kabartma tozu atıyoruz ve  kararan araçları 2-3 saat bekletiyoruz. Akabinde yıkadıktan sonra parladığını göreceğiz. :)
Zehra Puan2920
Eğer çatal-kaşık-bıçaklarınızın üzerinde çıkmayan lekeler varsa bir miktar karbonatın üzerine biraz sirke damlatın ve bu karışımla lekeli bölgeyi güzelce ovun. Bol suyla durulayıp kuruladıktan sonra lekeden eser kalmadığını hayretle göreceksiniz.  :)
Aleyna Puan1470
Su dolu genişçe bir kaba bir miktar sirke ilave edip çatal-kaşık-bıçaklarınızı bir kaç saat bu suyun içinde bekletin ve bol suyla durulayıp kurulayın. Pırıl pırıl olduklarını göreceksiniz.  :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.