Gümüş Nasıl Parlatılır?

Evimizde kullandığımız gümüş süsler, takılar mutlaka vardır. Zamanla suya girip kararmaya başlar. Özellikle takılara kloraklı su geldi mi bakmayın haline :) Anca parlatmaya götürmeniz gerekmektedir. Biz küçükken babamın sigarasının parlak kağıdını alarak parlatırdık :) Hiç duymuş muydunuz? İşe yarıyor. Sizinde evde gümüş parlatma fikirleriniz olabilir, bizimle paylaşabilirsiniz.

Hoşçakalın.

5 Cevap

Aleyna Puan1470
Bir su bardağı sirkenin içine iki yemek kaşığı kabartma tozu atın ve gümüşümüzü 2-3 saat bekletin. Akabinde yıkadıktan sonra gümüşün nasıl parladığını göreceksiniz. :)
Sukufe Puan2510
İki tatlı kaşığı limon suyu, bir bardak su ve bir dolu yemek kaşığı süt tozu içerisinde karıştırılıp bir gün kadar bekletildiğin de gümüşümüz parlayacaktır.
Tadya Puan7190
Kızlar ben size ketçabı önereceğim :)  Şaşırdığınızın farkındayım ama evet, gümüşlerde çok işe yarıyor.  Gümüşlerinizin üzerine ketçabı dökerek 15-20 dakika kadar bekletin daha sonra ketçabı ovalayarak su ile durulayın. Sonuç muhteşem. =))
Ozo Puan2200
Limonlu gazozlar da tam bir gümüş parlatıcıdır. Gümüşümüzü limonlu gazozun içinde bir süre beklettikten sonra gümüşü su ile yıkarsak gümüş parlar.
Su Puan930
Gümüşün üzerine sıktığımız diş macununu yumuşak bir bezle ovaladıktan sonra su ile yıkayıp gümüşü çok fazla parlatabiliriz.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.