Yetişkinlerde kıl kurdu belirtileri

Bu şekilde bir hastalığı olan oldumu? Nasıl bir tedavi yönetimi uyguladınız? Veya bu tür hastalığı olan varmı?

Ben biraz araştırdım,

Genellikle kirli sulardan, iyi yıkanmamış sebzelerden, parazit bulaşmış musluklardan, parazit yumurtalarının döküldüğü çarşaf ve çamaşırlardan bulaşan kıl kurdu makatta kaşıntı, karın ağrıları, geçici ishaller gibi oldukça belirgin rahatsızlıklara neden olur.

Burunda, makatta kaşıntı, karın ağrıları, geçici ishaller, her zamankinden daha kokulu, daha yumuşak veya keçi pisliği gibi dışkılama, şiddetli Gaz dönemleri, iştahsızlık veya aşırı yeme (ama kilo alamama), sabah bulantıları, diş gıcırdatma, Ağız Kokusu, vücutta kaşıntılı döküntüler, ağız çevresinde soluk bölgeler. Bu belirtilerden 2 veya daha fazlası bulunan kişiler gaitada parazit tahlilini yaptırmalı, çıkmasa da üst üste tekrar baktırmalıdır.

 

3 Cevap

mavsim Puan1550
Bu konuda bende bilgi almak istiyorum bu şekilde bir hastalık geçiren var mı acaba?
Sukufe Puan2510
Benim kardeşimde olmuştu  arkadaşım. Popo bölgesinde çok kaşıntısı vardı.  Gittik doktora ve büyük tuvaleti için test istedi. Üzerinde bildiğin  kurtlar vardı. İlaç vardı onu kullandı.  İsmini ne yazık ki hatırlamıyorum. Bittiler.
caksu Puan2540
kirli su, yıkanmamıs yiyecek ,çig et yemek vb. durumlardan oldugunu duymuştum hıc olmadım allah olana sabır versın cok rahatsız edici dıye tahmın edıyorum .. hepte korkmusumdur yakalanmaktan... içtigimz yedıgımız seylere dıkkat etmenızı tavsıyee ederım ama hastalıga yakalandysanz bence dırek doktora gıdın veriilen ilaçlar kesin bu durumu gecırır...

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.