Tırnaklarım çok çabuk kırılıyor, ne yapmalıyım?

Merhaba kızlar, benimde bu aralar sinir olduğum bir durum var. Sürekli tırnaklarım kırılıyor. Uzatıyorum, oje sürmediğim  zaman kenarlardan kopu kopuveriyor.  Tırnaklarımı güçlendirebileceğim kür veya  bakım setleri biliyorsanız bana yardımcı olmanızı istiyorum.  Evde  salata yaparken kalan limon kabuğu artıkları ile tırnaklarıma sürüyorum biraz iyi geldiğini gördüm. Bakalım sizin farklı fikirleriniz var mı? :)  Mutlu günler.

3 Cevap

Hilal Puan2610
1 ay boyunca her akşam 15 dakika boyunca zeytinyağında beklettikten sonra su ile ellerinizi yıkamalı ve ardından nemlendirici sürmelisiniz. Vazelin de olabilir. Çok iyi gelir.
Ela Puan2890
Deterjanlar tırnaklara büyük zarar verir. Her oje çıkarma işlemi sonrası ellerinizi yıkayıp nemlendirmeyi unutmayın. Aşırı sıcak su tırnakları yumuşattığı için kolay kırılabilir hale getiriyor.
Aleyna Puan1470
Bir tas ılık suyun içine bir tatlı kaşığı limon suyu, bir çorba kaşığı tuz, bir çay kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı sirke koyduktan sonra ellerinizi bu suyun içinde en az 20 dakika tutun. Bu uygulamayı düzenli olarak her akşam yapmaya devam ettiğiniz takdirde tırnaklarınız çok güçlendirecek ve daha hızlı uzayacaktır.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.