Trambolin ile zayıflayan varmı?

Kızlar trambolinle alakalı bir kaç yazı okudum vücuda nekadar yararlı olduğunu vucudu ciddi anlamda çalıştırdığını. Trambolin almayı düşünüyorum tabi ev tipi ama nasıl hangi marka hangi özellikte hangisi daha iyi bir bilgim yok. Evinde trambolini olan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim belki bir çoğumuza yararı dokunur

6 Cevap

Neslish Puan1450
Merhaba,
Trambolini step tahtası gibi düşünebilirsiniz. Önce step e başlarken yaptığınız hareketleri sonrasında ise zıplama hareketlerini yapabilirsiniz. Dış kenarlara basmamaya ve zıplarken tramboline bakmamaya dikkat edin başınız dönebilir,düşebilirsiniz. Karın bacak ve kalça hareketlerini minder üzerinde değil de trambolin üzerinde yapabilirsiniz. İdeal süre 6-7 dk ısınma, 35 dk cardio 10 dakika bacak karın kalca hareketleri ve 5 dakika soguma şeklindedir. Arama motorlarında urban rebounding şeklinde aratabilirsiniz. Sonrasında pilates tavsiye etmem şahsen pilatesi yorgunken yapmak cok zor gelmistir hep bana... kolay gelsin herkese. bu arada küçük bir not yorulmamış gibi hissedebilirsiniz ama emin olun doğru yaptıysanız çok kalori harcamışsınızdır
Tadya Puan7190
Selam,
Bende evime 1 metrelik bir trambolin almıştım. Faydasını gördüm :) Hem eğlenceli hem spor açısından güzel.
Su Puan930
Ben 2 ay önce 94 cm çapında evde kullanmak için aldım. ara sıra kullanıyorum yalnız oldukca yorucu bilemiyorum belki benim almış olduğum markadan dolayıdır çok esnek değil sert bu da sıçrayıçları zorlaştırıyor.Şimdiye kadar 10 dk fazla üzerinde kalamadım resmen soluk soluğa kalıyorum nabız 150 atıyor ki ben birkaç yıldır spor salonunda spor yapan biriyim.
Ela Puan2890
Geçen sene ben bi spor salonundan  Cdsi ile birlikte 160 TL'ye almıştım. 94 cm.
Hilal Puan2610
Heheh evde trambolinle kilo  mu veriyorsunuz?  Çok ilginç.  Merak ettim bende. Bir araştırayım. :)
caksu Puan2540
Direk trambolının zayıflattıgı kanısında degılım ama zıplamak baya kalori harcatıyor( zaten düzenli 10 dk zıplasa ınsna cok yoruluyor)  yanında sıkılaşmak ıcın farklı hareketler ve günde en az 1 saat yürüyüş yaparsanız işe yarayabılır  :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.