Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Ahh şu sivilcelerden bıktım kızlar. Ne yapsam bir türlü kökleri kurumuyor :) Neler denemedim ki. Her duyduğumu yapıyorum bilmiyorum ne kadar doğru. Dermatolojiyede gittim antibiyotikli ilaçlar verdi sivilcelerim kurudu fakat yerlerinde izler kaldı. Şimdi ki amacım onları yok etmek :) Sivilce izlerini yok etmek adına tavsiye edebileceğiniz birşeyler varmı?

4 Cevap

Sukufe Puan2510
Sivilce lekeleri bir çoğumuzun devlet meselesi galiba :)  Benimde bir ara yüzümde sivilceler vardı gittim doktora imex isimli  krem vermişti faydasını gördüm. Antibiyotikli olduğu için hemen sivilceyi kurutuyor ve iz bırakmıyor. Bunun dışında salyangoz kremi denemiştim. İzleri sıfır yok etmese de  biraz faydası oluyor. Sivilce ve sivilce izleri için çok şey yapıyoruz bence cildimiz bu yüzden daha çok bozuluyor...
Tadya Puan7190
Geçenlerde bir kadın programında sivilceler ile ilgili bir  kür hazırladılar. Onu sizlerle paylaşmak isterim. Yarım şişe gerçek gül suyuna,  içtiğimiz sade maden suyu karışımını söylemişti. Her iki malzemeden yarı yarıya karışım yapılıyor ve sabah akşam bu karışım ile yüzümüzü temizlememizi söylemişti. Belki işe yarıyordur bilemiyorum. :)
Seda Puan300
Bende limon suyu maskesini duymuştum. Limon suyunun kurutucu özelliği var biliyorsunuz sivilceleri söndürüyor ve izlerininde yok olmasına yardımcı oluyor.  Gece yatmadan önce yarım limon suyunu pamuk yardımı ile yüzümüze uygulayın.  Ve öyle yatın. Sabah ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi cildinizin duruma göre iki veya üç kez yapabilirsiniz. Bu maske karma ve yağlı ciltler içindir. Kuru cilde sahip olanların yapmaması gerektiği söylenmişti.
Zehra Puan2920
Hmm bende deneyim bari  bu söylenenleri :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.