Saçlarım Uzamıyor, Ne Yapmalıyım?

Kızlar merhaba, nasılsınız? Bende sizden saçlarım konusunda fikir isteyecektim. Saçlarım o kadar inatçı ki bir tülü uzamıyor. Senede 2 parmak uzuyor desem yeridir.  Bildiğiniz bir kür var mı acaba?  Rapunzel olmak istiyorummm :) :)

7 Cevap

Yaren Puan680
Selam canım,  ben bir tane bitkisel kür biliyorum, onu seninle paylaşmak isterim. 50cc çörek yağı, 50cc ceviz yağı, 50cc hint yağı, 50cc badem yağı, 50cc susam yağı, 50cc sinameki yağı ve 50cc jojaba yağını bir kapta karıştır. Hepsini döküp karıştırırsan bu kür  sana 6-7 ay gidebilir.  Bereketli :) Haftada 2-3 kez sadece saç diplerine uygulanan bir kürdür. 1 saat bekleyip sonra duşunu alabilirsin. Umarım yardımcı olur. :)
Ozo Puan2200
Saçlarını sık sık kestirmende saçların açısından çok önemli bence. Saç uçlarındaki bakımsızlıkla saçların uzamasını engeller. :)
Tadya Puan7190
Ben soğan kürünü duymuştum arkadaşlar. Soğanı ikiye bölüp, kaynatılıyormuş. Çok değil ama :) Ardından saçlara masaj yaparak haftada 2-3 kez uygulanıyormuş.Bu kürde saçlarda 1 saat bekletiliyormuş. Soğan mı iğğğğ diyenler olmuştur :)  Saçta, ağızda koktuğu gibi kokmuyormuş :)
Sukufe Puan2510
Bende hindistan cevizi yağı ve avakado yağını duymuştum :)
Hilal Puan2610
Keten tohumu ve zeytinyağı tavsiye ederim. Bu bitkisel çözümlerin dışında beslenme , fön , düzleştirici gibi faktörlerde saça zarar veriyor. Onlara da biraz dikkat etmeniz gerekiyor.
Aleyna Puan1470
Çok teşekkür ederim kızlar :)  Bi yerden başlamak lazım!
caksu Puan2540
ılgınc gelecek ama :D
 saclarını boş zamanlarınızda topuz  yada at kuyrugu tutun lastıklı toka ile  toplu duran saclar  daha fazla uzuyor .... bunun yanı sıra  hoşunuza gıden bır kür buluo uygularsanızda faydasını gorursunuz eger saclarınız cok boya ve işlem görmüş ise saç toplamak yarar degıl zarar saglayıp saclarınızı kıracaktır bilginize ;)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.