Kızım Bitlendi, Ne Yapmalıyım?

İmdat kızlar imdattttt!!! :) Kızım ilkokula gidiyor saçında bit gördüm. Daha önce bit bile görmemiştim şimdi elimde aldım bile. Bitleri kesinlikle  öldürüyor dediğiniz ilaç, koku veya başka birşeyler var mı? Benimle paylaşmanızı rica ediyorum.

9 Cevap

Ela Puan2890
Paranit diye bi ilaç var arkadaşım onu al. Anında temizliyor. 15 dakika saçlarda duruyor ve yıkanıyor. Keskin bi ilaç. Bi süre sonra yeniden tekrarlanıyor. Ama çözüm getiren bir ürün.
Sukufe Puan2510
Ay geçmiş olsun canım. Bende bıkmıştım çocukların başındaki bitleri toplamaktan. Her çocuk bi kere okulda bitleniyor zaten :) Bit şampuanı al ve onu kullan. Saçları beyaz havluya tara varsa büyükler düşer. Sirke yaptıysa elinde tek tek alman lazım yoksa patlar.
Yaren Puan680
Biz çocukken bitlendiğimizde annem detan  sıkardı veya gaz :)  Bi gece boyunca saçlarımızda o kimyasal şeylerle yatardık. :) Sabah kalktığımızda tüm bitler bayılmış olurdu :) hehehe. Ne günlerdi be. Bitler kirli temiz insana bakmaz. Pis değildim hep bana gelirdi bitler okulda. Ay kafam kaşınmaya başladı bit dyince :)  Şimdi tabi etkili karışımlar var. Bit şampuanları bi işe yaramıyordu. Paraniti bende duydum bi ara hatta ne çok reklamları dönüyordu televizyonda. Kolay gelsin canım.
Ozo Puan2200
Bitleri temizledikten sonra eczaneden  bit gelmesin diye satılan bir  koku var onu al. Nasıl desem naneli desem naneli değil çok keskin bi kokusu var. Saçına yakın olan bi yere iğneyle takılıyor ondan alabilirsin. Biti bırak insan bile yanına geldiğinde kokudan kaçıyor :)
Tadya Puan7190
Off off benimde çocuk anılarım bi anda gözümün önüne geldi :) Okulada git arkadaşım öğretmene söyle herkes çocuğunun bitlerine sahip çıksın özen göstersin. Yoksa yine gelir.  Arkadaşların söylediklerine katılıyorum.  Koku ve Paranit'i öneririm bende.  Ufaklığın saçlarını sık dişli tarak ile tara ne var ne yok görürsün zaten.
Leyla Puan680
Ayyyy bit mi kaçın kaçın :) Eskiden bu kadr kuvettli ilaçlar falan yoktu yani arkadaşın dediği gibi gaz detan sıkardık biz. Benim hiç unutmam o kadar bitlenmişim ki kaşınmıyorum bile annem kardeşime hamile benimle ilgilenemiyor. Komşumuz almıştı beni yılan zehri sürmüştü. Nasıl dökülüyordu anlatamam  50-100  köy kurmuşlardı kafama :) Hey gidi günler. Çok seviyorlardı benim saçlarımı :) Zehracım korkma her anne bu tecrübeyi yaşıyor :)
Zehra Puan2920
Kızlar korkutmayın beni ya :))) Ben kızımın kafasına detan gaz falan sürmem birşey olur birde bebeğime. Televizyonda bende paraniti duymuştum gidip onu alayım bari. Off off!
Leyla Puan680
Kendileri birde güneşi sevmezler. Güneşi gördüler mi alnıma iniyorlardı :)  Şuan çok komik anlatıyorum ama yaşarken sinir hastası olmuştum. Hahahah :)))
Puan0
ilaç ismı hatırlayamıyorum ama hemen eczaneye koşun ... orada sizi engüçlü ilaç hangısı ıse yonlendırırler cocugunuzun kullandıgı nevresim takımını degıstırıp digişenleri sıcak suda yıkayın yada kaynatın   mümkünse yastıgınızı atın yeni bir yastık alın  bazen yuva yapabiliyorlar... kücükken annem gaz uygulamıştı  kafama ama gaz ve su mıktarını ayarlayamazsınız kafa derisini yakabilir  en iyisi ilaç :D acele edin !!!! hıcbırsey anlamazsınız sizede hooop geçiverir

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.