Kaktüs Radyasyonu Emer mi?

Selam kızlar nasılsınız?  Kaktüsün radyasyonu ortadan kaldırması  gibi bir çok söylenti var. Biri doğru diyor biri yalan diyor. Bu konuda bilginiz var mı? Ben bilgisayarımın yanına kaktüs aldım ama doğruluğundan emin değilim :) Meraktan size bi sorayım dedim.

Teşekkürler.

6 Cevap

Zehra Puan2920
Kaktüs radyasyonu emer yada çeker şeklinde bilimsel ve kesin bir bulgu yoktur. Bu konuda yapılan araştırmalar kaktüsün radyasyonu çektiği konusunda tam bir sonuca ulaşamamıştır. Ancak tüm bitkiler gibi kaktüste fotosentez yapar. Fotosentez bitkilerin ışık enerjisi yardımıyla karbondioksit alıp özümseyip oksijen olarak geri vermedir diyebiliriz kısaca. Radyasyonda bir ışıktır ve bitkiler bu ışığı çekebilirler. Bu anlamda düşündüğümüzde kaktüs radyasyonu çeker. Aslında sadece kaktüs değil diğer çiçekler için geçerlidir. Ancak kaktüs yapısı gereği bu işlemi daha hızlı ve güçlü yapıyor olabilir.
Hilal Puan2610
Merhaba Tadyacım, bi uzmanın konuşmasını dinlemiştim. Şöyle diyordu, Kaktüsler biliyorsunuz ki suya ihtiyacı olmayan bitkilerdir. Bu yüzden  yaşam enerjilerini havadaki nemden alır ve büyür. Ee teknoloji ürünlerinin olduğu bir yerde  radyasyonunda olmaması imkansız . Havadaki nem ile birlikte radyasyonun da emdiğini söylemişti. Evin bir köşesine  kaktüs alabilirsiniz demişti. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum bende :)
Ozo Puan2200
Bende duymuştum böyle birşey aldım bilgisayarımın yanına :) İsterse radyasyonu alsın isterse almasın ben seviyorum onu bakıyorum :)
Suslu Kiz Puan1830
Sanıyorum öyle birşey yokmuş. Sırf kaktüsler satılsın diye reklam yapıldığını söylemişlerdi. :)
Tadya Puan7190
Teşekkürler kızlar, olay kanıtlanamadığı için kimse doğru cevabı bilmiyor :) Ben kaktüsüme bakmaya devam edeyim belki faydası oluyordur :)
caksu Puan2540
vallaha bende oyle birşeyler duymustum.... gerceklıgını bılmıyorum fakat kaktüs bakılması en kolay bıtkılerden bırı  ve bırcok sevimli  ceşidi var :D alıp bırkac tanesıne evde bulundurmaktan zarar gelmez:D    bence alın kızlar :D benm evde 2 tane var :D

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.