Balıkla Yoğurt Yemek Zehirler Mi?

Abla.com üyelerine selammm :) Ya kızlar  balıkla yoğurt yiyen kişilere ne oluyor? :) Acayip merak ediyorum, ye de gör dediğinizi duyar gibiyim. hehehhehe :)  Herkes öğrenmiş bir cümle dededen toruna misali süre geliyor.  Eşimde  öyle diyor. Ben yemek istiyorum.  Yedirmiyor. İkisini bir yiyen var mı? Yediyse ne oldu?  Gerçekten yenmemeli mi ne etki yapıyor vucütta  beni bi aydınlatın ballarım :)

7 Cevap

Suslu Kiz Puan1830
Taze olmayan balıkla birlikte yoğurt tüketilmesi histamin artışına neden olacağı için tavsiye edilmez. Ancak burada önemli olan balığın tazelik derecesidir. Bu nedenlerden dolayı eğer balığınızın tazeliğine güveniyorsanız balıkla birlikte yoğurt tüketmenizin herhangi bir sakıncası olmayacaktır.
Tadya Puan7190
Ooo çok derin bir mevzu bu tatlım :)  Ben balık taze olduğunda birşey olduğunu düşünmüyorum. Ama bende yemiyorum ikisini bir korkudan nasıl korkuttularsa. çocukluğumuza inmek lazım :)

Zehra yorumlandı 28 Ocak 2015

Hahaha çok iyi ya :)
Ozo Puan2200
Ton balık ile ayran içiyorum ben  enfes oluyor :) Birşey olmuyor.
Yaren Puan680
Temiz sulardan elde edilmiş, taze olarak satılmış ve uygun şartlarda pişirilip sofraya getirilen balığın yoğurtla yenilmesi zehirlemeye neden olmaz. Sofralarda meze olarak kullanılan balık ve yoğurtlu patlıcanın, haydarinin aynı anda tüketimi zaten buna en iyi örnektir. Bu durumu bir çok restaurant işletmecileri bilmektedir.

Tadya yorumlandı 28 Ocak 2015

Bencede :)
Aleyna Puan1470
Balık taze olunca birşey olmaz diye biliyorum bende. Ama taze olmasını nasıl anlayacağız şunlara dikkat edin kızlar.
Tanımadığınız ve kaynağını bilmediğiniz, güvenli olmayan balığı tüketmeyiniz.
Satın aldığınız balığın taze olmasına özen gösteriniz. (Taze balığın derisi ve solungaçları gergin ve parlaktır,gözleri parlaktır. Balığa dokununca meydana gene çukurlaşmalar hemen eski haline gelip gergin halini geri alır.
Aldığınız balığı donduracaksanız temizlemeniz gerekir. Temizlenmiş balıktaki histamin oluşumu temizlenmemişe göre daha düşüktür.
Balıklar oda sıcaklığında (özellikle arabanın bagajında, güneşe maruz kalabilecek sıcak bölgelerde) kesinlikle uzunsüre tutulmamalıdır.
Eğer dondurulmuş balık alacaksınız, güvendiğiniz markanın ürünlerini almalı ve soğuk zinciri bozmadan evinizegötürmelisiniz.
Çözülmüş olan balık tekrar dondurulmamalıdır.
caksu Puan2540
Kızlar ben yogurt delisiyim zehırlencegmı bılsem yıne yerim =P
Şaka bır yana  balıgın tazeliginden eminseniz  hıcbır sorun olmuyor ! yogurt yada yogurtlu mezelerle birlkte hep tüketiyorum... hoşş balık taze olmadan yogurt yıyıpte hastahaneye kaldırılanda hıc duymadım ...
Elaa Puan240
Gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Ama tabi siz balığın taze olmasına özen gösterin, ne olur ne olmaz şimdi. :))

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.