Kadınlar Evlendikten Sonra Neden Kilo Alır?

Kızlar, evlendikten sonra zayıf insanlar bile kilo alıyor :) Acaba neden ya , çok merak ediyorum.  Kuzenimde evlenmeden tığ gibiydi  ne yaptıysa kilo alamadı evlendi kilo almaya başladı :) Bunun sırrı ne? Nikahta keramet mi var? Aşkla mı besleniyor ne :)

7 Cevap

Ela Puan2890
Bizzat bende kuzenin gibi oldum. Evlenmeden önce zayıftım, evlendikten sonra  kilo almaya başladım. Buna herkes hayatın düzene girdiği için yeme içme saatleri düzenli olduğu için falan diyorlar ama ben evlenmeden önce de düzenli bir şekilde besleniyordum. Anlamadım :) Kocanın ekmeği yarıyor galiba :) Hehhe :) Şaka bir yana stresten insan da kilo alamıyor. Sorun sadece beslenme ile ilgili bir durum değil bence. Stres, üzüntü daha bir çok faktör kilo almamıza neden olabiliyor. Evlendikten sonra kafan bir nebze de olsa rahatlıyor. Nasıl olcak, ona paramız yetçek mi, çeyizde şuda lazım, altın kaç para soruları yok :) Rahatlıkta kilo aldırır.
Hilal Puan2610
Eğer  çalışmıyorsan evde sıkıntıdan patlamak üzereysen sürekli yediğinden olabilir bence :)  Benim şahsen öyle. Yapçak birşey bulamadığımda sürekli birşeyler yemek istiyorum. Haliyle kilo olarak bana geri dönüyor. :)
Zehra Puan2920
Her kadında kilo alcak diye birşey yok ki :)  Bünye meselesi :)
Ozo Puan2200
Doğumla birlikte de alınıyor :) Bazen onlar kalıcı bile oluyor ya.
Sukufe Puan2510
Mutluluk, aşk kilo aldırıyor :)
Tadya Puan7190
Evilik ile birlikte bende kilo alanlardanım :)  Extra birşey yapmadım bende anlamadım neyin iyi geldiğini sanırım kocamı istiyormuş bünyem :)
caksu Puan2540
Kızlar ben evlenmedım ama bunun cevabını bulmak zor deıgl :) öncelıkle evlenmeden once gercekten bayanlar olarak kendımızı begendırme kaygımız evlendıkten sonraya göre daha fazla oluyor... düzenli hayatta ustune eklenıyor, kocanıza güzel yemekler yapıcam  die ugrasıp didiniyoruz  e bızde yemege baslıyoruz ... ev hanımı yada gün boyunc oturarak calısıyorsak hareket lerde kısıtlanıyor ...sıkıntıdan yemeğe sarma yenı tarıf denemeleri de oluyor :D e eşinizde yemegi seven biriyse ucu bucagıda gelmez bu durumun :)   ne yapmak lazım dersenz ıster ev hanımı olun ıster calısan bayan sporu hayata bırskeılde sokmak gerekıyor ya kılonu sabıt tutacaksın yada kilondan rahatsızsan kilo verıceksın :) yada yapma eşine yemek hahahahah :D ( bak bakalım neler olucak sonra otur izle ) :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.